Signalizácia autosvetiel akustická

Signalizácia nezapnutých aj zapnutých autosvetiel- GR10 

Cena:
Dostupnosť:na sklade
Množstvo:

 Použitie:

Signalizácia stavu autosvetiel GR10 slúži k akustickej informácii vodiča o tom ,či má rozsvietené svetlá pri zahájení jazdy a sučastne o tom,či sú svetlá vypnuté po ukončení jazdy.

  • signalizacia svetiel slúži k tomu,aby vodič bol v čas upozornený, že nemá zapnuté svetlá a vyhol sa tak prípadným sankciám zo strany dopravnej polície
  • signalizácia svetiel upozorní vodiča pri odstavovaní motorového vozidla,že svetlá  zostali rozsvietené a je tak možné predísť nepríjemnému totálnemu vybitiu autobatérie.

  Signalizácia je vhodná pre všetky typy automobilov s napätím akumulátorov 12V,vo vypnutom stave /nepíska/nemá žiadnu spotrebu prúdu.  

 

Montáž do auta:

Signalizáciu umiestnime v blízkosti poistkovej skrine a potom stačí zapojiť červenočierny vodič k prívodu napätia pre zapalovanie a čierny vodič k prívodu napätia pre svetlá(najlepšie parkovacie).

Najšikovnejšie je signalizáciu autosvetiel pripojiť k poistke svetiel a k poistke zapalovania.Pripojenie k poistkám spravíme tak,že odizolovaný koniec vodiča dáme pod vytiahnutú poistku a tú potom zasunieme spolu z odizolovaným vodičom.

Červeno čierny vodič pripojte pod poistku zapalovania(objaví sa na nej +12V pri zapnutí zapalovania)

Ćierny vodič pripojte pod poistku svetiel,najlepšie parkovacích(objaví sa nej +12V pri zapnutí svetiel)   

K vyhladaniu poistiek , pod ktoré zapojíte  túto signalizaciu svetiel nemusite mať merací prístroj , možte si touto signalizáciou pomocť  aj k nájdeniu týchto poistiek , a to tak, že , jeden vodič/hociktorý/ tejto signalizácie pripojíte provizorne na kostru auta , a druhým vodičom  vyhladáte poistky , pod ktoré potom pripojíte túto signalizáciu.Po priložení vodiča signalizácie na poistku na ktorej je 12V  začne signalizácia pískať.        


« späť
designed by Panavis & Panadela | contents ©2017 www.grif.sk | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart